Rok blázna

Vítam vás na podstránke nášho Občianskeho združenia s názvom „Bez náhubku“. Ako prvou aktivitou, ktorá bude štartovacím motorom nášho (možno neskôr i vášho) OZ, je kniha „Rok blázna“.

So spoluautorom, ktorý píše pod pseudonymom René Skalný, sme ju pre vás pripravovali celý rok. Pôvodná myšlienka bola prostá: Dať na papier to najlepšie zo scenárov Vašich obľúbených videí, prakticky od začiatku mojej tvorby. A možno aj trochu viac… Niečo zo zákulisia, postrehy, či politicky nekorektné srandičky, ktoré by digitálny cenzor len tak nerozdýchal.

Ale podarilo sa nám to len čiastočne. Chcem povedať, že to všetko tam je – míľniky novej, covidovej éry, aj humor tak čierny, že by mohol zbierať bavlnu. Napokon, za všetko hovorí podtitul nášho debutu:

„Rok blázna – Satira, ktorá spoľahlivo urazí každého!“

Ale pri tom písaní sme sa nejako odtrhli z reťaze a fantázii sme nechali voľný priebeh. Na 248-mich stranách nájdete nielen politickú satiru, ale aj podstatnú časť môjho súkromia (miestami dokonca viac, ako by som aj chcel), niekoľko plnotučných (!) poviedok, či dokonca pasáže, ktoré odhaľujú zákulisie šoubiznisu a vysokej politiky, alebo aj také, ktoré ponúkajú konkrétne riešenia, ako z toho von.

Napriek rozsahu, je z toho vo výsledku svieže dielko, v ktorom si osviežime pamäť udalosťami (a ich dôsledkami) z dôb nedávno minulých a spolu sa ponoríme do vôd sarkazmom zafarbenej fikcie a neodmysliteľného humoru.

Vzhľadom na cenzúru, ktorú uplatňujú monopolné knižné reťazce je problém, aby bola kniha všade vo voľnom predaji.

Ale nezúfajte!

Dá sa jednoducho získať. Posielame knihu ako poďakovanie pre každého z fanúšikov, ktorý podporí občianske združenie „Bez náhubku“ sumou minimálne 17,90€ (v tejto sume je už zahrnuté balné a poštovné ako doporučený list)

Kniha objednaná prostredníctvom tejto stránky bude samozrejme naviac obsahovať aj môj autogram, netreba oň špeciálne žiadať.

Nech sa vám príjemne číta!
Váš
Juraj

Promo video ku knihe nájdete TU.

Kniha Rok blázna, Juraj Štubniak
POZOR – ZOZNAM ZÁSIELOK PRED KONCOM ODBERNEJ LEHOTY


RG252680335SK Štefan Šá…Na hlinách xx 91701 Trnava 1

ADRESY Z KTORÝCH SA KNIHA UŽ VRÁTILA Darina T., Budovateľská ul., Stupava, RG235989930SK Erika M. 98044 Lenartovce
NEDORUČITEĽNÉ ZÁSIELKY


Tí, ktorí posielate z účtu zo Slovenskej sporiteľne, pošlite mi vašu adresu radšej aj do mailu.

Ako objednať knihu?

Keď budete robiť bankový prevod, do správy pre prijímateľa, prosím, napíšte:
RokBlazna/meno/vaša adresa

Správa by mala vyzerať asi takto:
RokBlazna/Jan Novak/Zahradnicka 78/94002 Nove Zamky
(Prosím dodržte presne tento tvar, aj tie lomky tam majú svoj význam. Správu nepíšte celú veľkými písmenami, napíšte ju tak ako vidíte vo vzore, ušetríte mi veľa času. Ak sa vám nedajú dať lomky, tak dajte tri bodky )

V prípade ak by ste si chceli zadovážiť dve knihy naraz, minimálna očakávaná podpora je 33,90€. V tom prípade správu upravte na: 2RokBlazna/Jan Novak/Zahradnicka 78/94002 Nove Zamky

Pre ostatné prípady ma kontaktujte na mail.

OZ Bez náhubku má číslo účtu: SK56 8330 0000 0023 0232 5416 FIOZSKBAXXX

Prevod 1 kniha

Pre vaše pohodlie a platbu smartbankingom som vytvoril aj QR kód, len vás prosím nezabudnúť doplniť/vymeniť text správy pre prijímateľa kvôli identifikácii.

Pošta zatiaľ funguje prekvapivo rýchlo a bezchybne, ale ak by sa vám prihodilo, že kniha do cca 8 dní nedorazí, tak nečakajte a píšte mi na mail. Spoločne nájdeme problém (nezadaná adresa, stratený žltý lístok, nezodpovedný doručovateľ a pod.) a vyriešime ho. Niektorí hnilí poštoví doručovatelia/ky napíšu, že zásielka je cez limit, čo nezodpovedá poštovým predpisom a nedoručia ju.

Kontaktujte ma vždy cez email, nie v komentároch na sociálnych sieťach.


Knihu si môžete aj osobne prevziať

Kto preferuje osobne venovanú podporu spolu s osobným prevzatím knižného poďakovania, tak stačí, aby navštívil jedno z našich fanúšikovských miest. (Minimálna očakávaná podpora je 15€. Prosím vás spravte u nášho partnera nejaký nákup/objednajte službu, alebo tam nechajte euro ako pozornosť za obsluhu)

Bratislava

Chovateľské potreby Labrador, Uzbecká 10 na Dolných honoch (vedľa Billy) Podunajské Biskupice, otvorené 10-18

Banská Bystrica

IT údržbár, Kpt. Nálepku 2/A, obchodné centrum ÚSVIT 1. poschodie. 974 01 Banská Bystrica, 0911 417 232, som@itudrzbar.sk (odporúčam predtým zavolať)

Malacky

COPYcentrum Kopírka, Radlinského 5172, Malacky, PO, UT, ŠT, PI: 9,00 – 11,30 a 13,00 – 15,00, ST: 10,00 – 11,30 a 13,00 – 16,00, mobil: 0951 336 854, FB: kopirkamalacky


Do zahraničia záujemcom posielame tiež, treba ma však dopredu osloviť mailom, nakoľko poštovné je rôzne. Pre väčšinu štátov EU je minimálna čiastka podpory OZ s následným doposielaním jedného výtlačku prostredníctvom doporučeného listu vo výške min.: 22,70€ (15+7,70)

Pre priateľov z Českej republiky už existuje možnosť prevodu v CZK a posielanie prostredníctvom služby PACKETA za české ceny. Jediné, čo musíte urobiť, je napísať mail s vašim menom a adresou, váš mail plus telefónne číslo (vyžaduje Packeta) ostatné vám presne vysvetlím v odpovedi.


Bežný komerčný predaj

Naša kniha je rozširovaná do kníhkupectiev a eshopov, ktoré si ju aktívne objednajú, prostredníctvom nášho distribútora Partner technic, sro. Ak nenájdete knihu na pulte vášho obľúbeného kníhkupectva, tak ho vyzvite, aby vám ju objednal, či priamo z distribúcie, alebo aj od nás.

O tom, do ktorých miest a obchodov náš distribútor dodáva, nemám relevantné informácie.

Priamo dodávame našim partnerom:

Košice

Bratislava

  • Magnet press, Šustekova 8, Petržalka, kníhkupectvo a eshop
  • Svojeť, Liga pasáž (medzi Dunajskou a Grosslingovou ul.), kníhkupectvo

Poprad

  • Siberica, ul. 1. mája 213/1, predajňa špeciálnej kozmetiky

Lučenec

  • Rozmarín, Novohradská 27, predajňa biopotravín

Prievidza

  • Flora Vita, Rad L.N. Tolstého 13/A, predajňa biopotravín

Piešťany

Miesta budú (možno) pribúdať. Záleží to od prevádzkovateľov kamenných obchodov akéhokoľvek zamerania, či budú mať záujem tento „samizdat“ predávať. Je aj na vás, zákazníkoch, či ich na to upozorníte. Za každú pomoc vopred ďakujem.

 

VIANOČNÁ PONUKA

1. Kto si prostredníctvom mojej webovej stránky (čiže len odo mňa!!!!) v minulosti kúpil knihu Rok blázna a chcel by spraviť radosť na Vianoce niekomu inému, stačí ak pošle podporu nášmu OZ vo výške minimálne 15€. Inými slovami balné a poštovné je našim výdavkom. Jedinou povinnosťou bude – poslať sken pôvodnej platby i súčasnej platby do mailu, aby sa to dalo overiť. Samozrejme obe platby musia ísť z identického čísla účtu.

2. Ak niekto chce spraviť radosť viacerým naraz stačí ak zadá do správy pre prijímateľa počet výtlačkov v tvare 2RokBlazna, alebo 3RokBlazna, atď….. plus adresu na doručenie v tvare uvedenom na webe. To platí pre všetkých. Pri dvoch knihách je minimálna očakávaná podpora nášho OZ vo výške 28€, troch 40€, štyroch 52€. Pre väčší počet kusov ma kontaktujte mailom. Napríklad pre top manažérov alebo majiteľov firiem, ktorí by chceli použiť našu knihu ako súčasť vianočného balíčka.

Podstatné je zareagovať včas, po 14. decembri je táto ponuka bezpredmetná.

Kompletná recenzia: Rok blázna a iné oné.

Rok blázna – Noveslovo