Rok blázna

Vítam vás na podstránke nášho Občianskeho združenia s názvom „Bez náhubku“. Ako prvou aktivitou, ktorá bude štartovacím motorom nášho (možno neskôr i vášho) OZ, je kniha „Rok blázna“.

So spoluautorom, ktorý píše pod pseudonymom René Skalný, sme ju pre vás pripravovali celý rok. Pôvodná myšlienka bola prostá: Dať na papier to najlepšie zo scenárov Vašich obľúbených videí, prakticky od začiatku mojej tvorby. A možno aj trochu viac… Niečo zo zákulisia, postrehy, či politicky nekorektné srandičky, ktoré by digitálny cenzor len tak nerozdýchal.

Ale podarilo sa nám to len čiastočne. Chcem povedať, že to všetko tam je – míľniky novej, covidovej éry, aj humor tak čierny, že by mohol zbierať bavlnu. Napokon, za všetko hovorí podtitul nášho debutu:

„Rok blázna – Satira, ktorá spoľahlivo urazí každého!“

Ale pri tom písaní sme sa nejako odtrhli z reťaze a fantázii sme nechali voľný priebeh. Na 248-mich stranách nájdete nielen politickú satiru, ale aj podstatnú časť môjho súkromia (miestami dokonca viac, ako by som aj chcel), niekoľko plnotučných (!) poviedok, či dokonca pasáže, ktoré odhaľujú zákulisie šoubiznisu a vysokej politiky, alebo aj také, ktoré ponúkajú konkrétne riešenia, ako z toho von.

Napriek rozsahu, je z toho vo výsledku svieže dielko, v ktorom si osviežime pamäť udalosťami (a ich dôsledkami) z dôb nedávno minulých a spolu sa ponoríme do vôd sarkazmom zafarbenej fikcie a neodmysliteľného humoru.

Vzhľadom na cenzúru, ktorú uplatňujú monopolné knižné reťazce je problém, aby bola kniha všade vo voľnom predaji.

Ale nezúfajte!

Dá sa jednoducho získať. Posielame knihu ako poďakovanie pre každého z fanúšikov, ktorý podporí občianske združenie „Bez náhubku“ sumou minimálne 17,90€ (v tejto sume je už zahrnuté balné a poštovné ako doporučený list)

Kniha objednaná prostredníctvom tejto stránky bude samozrejme naviac obsahovať aj môj autogram, netreba oň špeciálne žiadať.

Nech sa vám príjemne číta!
Váš
Juraj

Promo video ku knihe nájdete TU.

Kniha Rok blázna, Juraj Štubniak

Prvé recenzie na seba nenechali dlho čakať!

POZOR – ZOZNAM ZÁSIELOK PRED KONCOM ODBERNEJ LEHOTY


RG293997493SK Jana Au… Vodárenskául. 91927 Brestovany

ADRESY Z KTORÝCH SA KNIHA UŽ VRÁTILA Darina T., Budovateľská ul., Stupava, RG235989930SK Erika M. 98044 Lenartovce
NEDORUČITEĽNÉ ZÁSIELKY


Tí, ktorí posielate z účtu zo Slovenskej sporiteľne, pošlite mi vašu adresu radšej aj do mailu.

 

Ako objednať knihu?

Keď budete robiť bankový prevod, do správy pre prijímateľa, prosím, napíšte:
RokBlazna/meno/vaša adresa

Správa by mala vyzerať asi takto:
RokBlazna/Jan Novak/Zahradnicka 78/94002 Nove Zamky
(Prosím dodržte presne tento tvar, aj tie lomky tam majú svoj význam. Správu nepíšte celú veľkými písmenami, napíšte ju tak ako vidíte vo vzore, ušetríte mi veľa času. Ak sa vám nedajú dať lomky, tak dajte tri bodky )

V prípade ak by ste si chceli zadovážiť dve knihy naraz, minimálna očakávaná podpora je 30,00€. V tom prípade správu upravte na: 2RokBlazna/Jan Novak/Zahradnicka 78/94002 Nove Zamky. Áno v tomto prípade, ako aj pri odbere viacerých kusov (napíšte mi, kvôli výške minimálnej podpory), ide poštovné na náš účet.

Pre ostatné prípady ma kontaktujte na mail.

OZ Bez náhubku má číslo účtu: SK56 8330 0000 0023 0232 5416 FIOZSKBAXXX

Prevod 1 kniha

Pre vaše pohodlie a platbu smartbankingom som vytvoril aj QR kód, len vás prosím nezabudnúť doplniť/vymeniť text správy pre prijímateľa kvôli identifikácii.

Pošta zatiaľ funguje prekvapivo rýchlo a bezchybne, ale ak by sa vám prihodilo, že kniha do cca 8 dní nedorazí, tak nečakajte a píšte mi na mail. Spoločne nájdeme problém (nezadaná adresa, stratený žltý lístok, nezodpovedný doručovateľ a pod.) a vyriešime ho. Niektorí hnilí poštoví doručovatelia/ky napíšu, že zásielka je cez limit, čo nezodpovedá poštovým predpisom a nedoručia ju.

Kontaktujte ma vždy cez email, nie v komentároch na sociálnych sieťach.


Knihu si môžete aj osobne prevziať

Kto preferuje osobne venovanú podporu spolu s osobným prevzatím knižného poďakovania, tak stačí, aby navštívil jedno z našich fanúšikovských miest. (Minimálna očakávaná podpora je 15€. Prosím vás spravte u nášho partnera nejaký nákup/objednajte službu, alebo tam nechajte euro ako pozornosť za obsluhu)

Bratislava

Chovateľské potreby Labrador, Uzbecká 10 na Dolných honoch (vedľa Billy) Podunajské Biskupice, otvorené 10-18

Banská Bystrica

IT údržbár, Kpt. Nálepku 2/A, obchodné centrum ÚSVIT 1. poschodie. 974 01 Banská Bystrica, 0911 417 232, som@itudrzbar.sk (odporúčam predtým zavolať)

Malacky

COPYcentrum Kopírka, Radlinského 5172, Malacky, PO, UT, ŠT, PI: 9,00 – 11,30 a 13,00 – 15,00, ST: 10,00 – 11,30 a 13,00 – 16,00, mobil: 0951 336 854, FB: kopirkamalacky


Do zahraničia záujemcom posielame tiež, treba ma však dopredu osloviť mailom, nakoľko poštovné je rôzne. Pre väčšinu štátov EU je minimálna čiastka podpory OZ s následným doposielaním jedného výtlačku prostredníctvom doporučeného listu vo výške min.: 22,70€ (15+7,70)

Pre priateľov z Českej republiky už existuje možnosť prevodu v CZK a posielanie prostredníctvom služby PACKETA za české ceny. Jediné, čo musíte urobiť, je napísať mail s vašim menom a adresou, váš mail plus telefónne číslo (vyžaduje Packeta) ostatné vám presne vysvetlím v odpovedi.


Bežný komerčný predaj

Naša kniha je rozširovaná do kníhkupectiev a eshopov, ktoré si ju aktívne objednajú, prostredníctvom nášho distribútora Partner technic, sro. Ak nenájdete knihu na pulte vášho obľúbeného kníhkupectva, tak ho vyzvite, aby vám ju objednal, či priamo z distribúcie, alebo aj od nás.

O tom, do ktorých miest a obchodov náš distribútor dodáva, nemám relevantné informácie.

Priamo dodávame našim partnerom:

Košice

Bratislava

  • Magnet press, Šustekova 8, Petržalka, kníhkupectvo a eshop
  • Svojeť, Liga pasáž (medzi Dunajskou a Grosslingovou ul.), kníhkupectvo

Poprad

  • Siberica, ul. 1. mája 213/1, predajňa špeciálnej kozmetiky

Lučenec

  • Rozmarín, Novohradská 27, predajňa biopotravín

Prievidza

  • Flora Vita, Rad L.N. Tolstého 13/A, predajňa biopotravín

Piešťany

Miesta budú (možno) pribúdať. Záleží to od prevádzkovateľov kamenných obchodov akéhokoľvek zamerania, či budú mať záujem tento „samizdat“ predávať. Je aj na vás, zákazníkoch, či ich na to upozorníte. Za každú pomoc vopred ďakujem.

 

Rok blázna

Zatiaľ super satirické prvky…toto je môj štýl.. ?  Ďakujem, že ste ju vydal…
Peter K.

Cez víkend som si našiel čas a knihu prečítal. Čítala sa ľahko, ako keby sama, a s porozumením. Úvodné pasáže v pravidelných intervaloch vyčarovali úsmev na tvári s očakávaním čo príde ďalej. Postupne sa objavovali čoraz náročnejšie (bohužiaľ pravdivé) témy, kde úsmev neprichádzal a každou kapitolou, každou otočenou stranou som túžobne očakával humor, dúfajúc, že sa objaví opätovne ten príjemný pocit smiechu, žiaľ nedostavil sa. Záver jasne zanechal trpkú chuť nie z knihy, ale zo spoločnosti v ktorej sa nachádzame. Knihu hodnotím ako celok veľmi pozitívne, podarený kúsok. Len sa mi nechce opustiť myšlienku, že príde ďalší diel so šťastným koncom, ale ten musíme my občania najskôr vytvoriť, aby sa mohol pretaviť do knižného zhrnutia. Dúfam, že ten čas (niekedy) príde.
Andrej H.

Kniha prečítaná, veľmi sa mi páčila, dobre sa čítala. Klobúk dolu pred Vami, napísali ste to tak, ako to cíti veľmi veľa ľudí. Veru, aj ja by som niekedy kričala a veľmi hlasno. S niektorými „priateľmi“ som sa musela prestať priateliť, lebo mali úplne zvrátené názory na to, čo sa na Slovensku deje, dokonca podporovali toho blázna. Veľmi ma zaujalo Vaše „desatoro politickej logiky“ a musím Vám dať za pravdu, je to presne tak.
Mária H.

P. Štubniak…ďakujem za knihu a za pôžitok s čítania…Excelentný. Výklad slovenskej bizarnej reality a bohužiaľ nie len našej ….interpretované názory, …kus skutočného nefalšovaného humoru, dávka inteligencie spolu so sarkazmom…ale hlavne trefný odhad mentality našich „vodcov“ a krajanov čo ich velebia. Dúfam že bude aj pokračovanie držím palce.
Alla B.

Mne sa kniha veľmi dobre číta od 1. strany. Taký gogoľovský pohľad na realitu: smiech(inteligentný sarkazmus) cez slzy (naša tragická nedávna minulosť, prítomnosť a „budúce zajtrajšky“). Vďaka za dielko, ktoré nám zachytáva nefalšovanú realitu Roku blázna( teraz už 2 rokov).
Jarmila Š.

Knihu už začal manžel čítať, hovorí že je bohovská 🙂😁ja ju začnem hneď len čo dorobím večeru
Maria D.

Už som ju prečítala, dobre napísaná.
Marta H.

Ďakujem krásne za knižku, prišla v správnom čase, v piatok ju idem darovať mojej mame, ktorá je Vaša veľká fanúšička. Ja som si ju ale dnes vzala do čakárne ku lekárovi a počas 3-hodinového čakania som sa skvele zabavila. Ľudia, čo na mňa spoza respirátorov pozerali, sa museli veľmi čudovať, čo zaujímavé čítam, keď sa v tvári rehlím (ja bezrúškovec 😀 ) a keby tam nesedeli, smejem sa nahlas. Knižka je zatiaľ výborne ladená, Váš humorný prístup je nezameniteľný a teším sa, keď ju dočítam celú a odovzdám budúcej majiteľke.
Alena M.

Kniha takmer prečítaná, je to zážitok . Ďakujem za vynaloženú prácu pri jej písaní. SUPER. ✌✌✌
Peter K.

Blahoželám k tomuto “dielku”s moletnejšími krivkami a teším sa s Vami – za všetkým hľadaj prácu a konečná distribúcia knihy je zaslúžená odmena…👏To len tak na margo niektorých kritických hlasov, ktoré som zachytila…😉Nebuďme takí zlí Slováci, že si závidíme ešte aj robotu.🙏Vaša práca je slovo, pán Štubniak a musím uznať, že s ním narábate majstrovsky👍Len tak ďalej, poďme do nich…!😉🌹
Janka D. N.

Knižku môžem doporučiť👍
Karol S.

Kniha sa mi páčila, pri jej čítaní som sa dobre pobavila. Páči si mi Váš štýl humoru a satiry. Ak sa rozhodnete vydať pokračovanie knihy, určite si ju kúpim. Želám Vám, aj Renému Skalnému, alias Matejovi Gábrišovi veľa zdravia, osobných aj pracovných úspechov a hlavne dobre ostré pero, aby aj Vaše ďalšie diela mali minimálne takúto, ak nie väčšiu iskru, ako táto kniha.

Mária G.

Kniha rok blázna nemá chybu . Mal som ju odloženú v knižnici dlhšiu dobu . Totižto kvôli pracovným , domácim a mnohým iným povinnostiam som na čítanie nemal vôbec čas . Skvelo podaný súhrn veľmi zvláštnej doby ktorú sme zažili a žiaľ stále zažívame , aj keď teraz namiesto covidu máme iné roztomilé starosti . Páči sa mi Váš typický humor ktorý je cítiť aj v knihe . Turbulentná doba prináša deň čo deň toľko absurdností a tony premenných že by sa dali napísať aj ďalšie dve pokračovania .

Michal B.

Kompletná recenzia: Rok blázna a iné oné.

Rok blázna – Noveslovo